A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1956. évi téli olimpiai játékokon az alpesisí férfi óriás-műlesiklás versenyszámát január 29-én rendezték. Az aranyérmet az osztrák Toni Sailer nyerte meg. A versenyszámban nem vett részt magyar versenyző.
Mindegyik versenyző egy futamot teljesített, az időeredmények határozták meg a végső sorrendet. Az időeredmények másodpercben értendők.
Helyezés
|
Versenyző
|
Nemzet
|
Idő
|
1 Arany |
Toni Sailer |
Ausztria (AUT) |
3:00,1
|
2 Ezüst |
Anderl Molterer |
Ausztria (AUT) |
3:06,3
|
3 Bronz |
Walter Schuster |
Ausztria (AUT) |
3:07,2
|
4. |
Adrien Duvillard |
Franciaország (FRA) |
3:07,9
|
5. |
Charles Bozon |
Franciaország (FRA) |
3:08,4
|
6. |
Ernst Hinterseer |
Ausztria (AUT) |
3:08,5
|
7. |
Hans Peter Lanig |
Egyesült Német Csapat (EUA) |
3:08,6
|
8. |
Sepp Behr |
Egyesült Német Csapat (EUA) |
3:11,4
|
9. |
François Bonlieu |
Franciaország (FRA) |
3:11,8
|
10. |
Gino Burrini |
Olaszország (ITA) |
3:12,3
|
11. |
Igaja Csiharu |
Japán (GIA) |
3:15,6
|
11. |
Guido Ghedina |
Olaszország (ITA) |
3:15,6
|
13. |
Ralph Miller, Jr. |
Egyesült Államok (USA) |
3:15,8
|
14. |
Tom Corcoran |
Egyesült Államok (USA) |
3:16,0
|
15. |
Brooks Dodge, Jr. |
Egyesült Államok (USA) |
3:16,4
|
16. |
Stig Sollander |
Svédország (SWE) |
3:17,1
|
17. |
Georges Schneider |
Svájc (SUI) |
3:17,3
|
18. |
Roland Blaesi |
Svájc (SUI) |
3:18,2
|
19. |
Martin Julen |
Svájc (SUI) |
3:18,5
|
20. |
Åke Nilsson |
Svédország (SWE) |
3:21,4
|
21. |
Buddy Werner |
Egyesült Államok (USA) |
3:21,5
|
22. |
Asle Sjåstad |
Norvégia (NOR) |
3:21,6
|
23. |
Jan Zarycki |
Lengyelország (POL) |
3:22,3
|
24. |
Dino Pompanin |
Olaszország (ITA) |
3:22,4
|
25. |
Bruno Burrini |
Olaszország (ITA) |
3:23,1
|
26. |
Pepi Schwaiger |
Egyesült Német Csapat (EUA) |
3:23,5
|
27. |
Raymond Fellay |
Svájc (SUI) |
3:23,9
|
28. |
Włodzimierz Czarniak |
Lengyelország (POL) |
3:24,2
|
29. |
Olle Dalman |
Svédország (SWE) |
3:24,9
|
30. |
Gérard Pasquier |
Franciaország (FRA) |
3:25,6
|
31. |
Jaroslav Bogdálek |
Csehszlovákia (TCH) |
3:27,3
|
32. |
Evžen Čermák |
Csehszlovákia (TCH) |
3:27,7
|
33. |
Alekszandr Filatov |
Szovjetunió (URS) |
3:27,8
|
34. |
Georgi Dimitrov |
Bulgária (BUL) |
3:28,9
|
35. |
Józef Marusarz |
Lengyelország (POL) |
3:29,3
|
36. |
Kurt Hennrich |
Csehszlovákia (TCH) |
3:30,4
|
37. |
Gheorghe Cristoloveanu |
Románia (ROU) |
3:30,5
|
38. |
Vladimír Krajňák |
Csehszlovákia (TCH) |
3:31,0
|
39. |
André Bertrand |
Kanada (CAN) |
3:33,1
|
40. |
Franc Cvenkelj |
Jugoszlávia (YUG) |
3:33,7
|
41. |
Georgi Varoskin |
Bulgária (BUL) |
3:33,9
|
42. |
Pentti Alonen |
Finnország (FIN) |
3:35,0
|
43. |
Kalevi Häkkinen |
Finnország (FIN) |
3:36,9
|
44. |
Petar Ivanov Angelov |
Bulgária (BUL) |
3:40,0
|
45. |
Szugijama Szuszumu |
Japán (GIA) |
3:40,8
|
46. |
Jurij Sarkov |
Szovjetunió (URS) |
3:41,8
|
47. |
Ludvig Dornig |
Jugoszlávia (YUG) |
3:42,4
|
48. |
Beni Obermüller |
Egyesült Német Csapat (EUA) |
3:42,9
|
49. |
Muzaffer Demirhan |
Törökország (TUR) |
3:44,2
|
50. |
Hans Magnus Andresen |
Norvégia (NOR) |
3:44,7
|
51. |
Jože Ilija |
Jugoszlávia (YUG) |
3:44,8
|
52. |
Viktor Taljanov |
Szovjetunió (URS) |
3:45,2
|
53. |
Luis Arias |
Spanyolország (SPA) |
3:47,1
|
54. |
Andrzej Gąsienica Roj |
Lengyelország (POL) |
3:48,6
|
55. |
Gennagyij Csertyiscsev |
Szovjetunió (URS) |
3:48,9
|
56. |
Eysteinn Þórðarson |
Izland (ISL) |
3:49,4
|
56. |
Sandy Whitelaw |
Nagy-Britannia (GRB) |
3:49,4
|
58. |
Nigel Gardner |
Nagy-Britannia (GRB) |
3:51,8
|
59. |
Franz Beck |
Liechtenstein (LIE) |
3:52,6
|
60. |
Einar Kristjánsson |
Izland (ISL) |
3:53,4
|
61. |
Bill Day |
Ausztrália (AUS) |
3:56,9
|
62. |
Stefán Kristjánsson |
Izland (ISL) |
3:59,1
|
63. |
Osman Yüce |
Törökország (TUR) |
3:59,4
|
64. |
Noel Harrison |
Nagy-Britannia (GRB) |
4:00,1
|
65. |
Denis Feron |
Belgium (BEL) |
4:01,8
|
66. |
Robin Hooper |
Nagy-Britannia (GRB) |
4:02,2
|
67. |
Leopold Schädler |
Liechtenstein (LIE) |
4:03,3
|
68. |
Francisco Viladomat |
Spanyolország (SPA) |
4:08,7
|
69. |
Anthony Aslangul |
Ausztrália (AUS) |
4:09,0
|
70. |
Theodor Sele |
Liechtenstein (LIE) |
4:09,5
|
71. |
Ibrahim Geagea |
Libanon (LIB) |
4:10,0
|
72. |
Vicente Vera |
Chile (CIL) |
4:10,6
|
73. |
Ewald Eberle |
Liechtenstein (LIE) |
4:11,6
|
74. |
Nicolae Pandrea |
Románia (ROU) |
4:12,3
|
75. |
René Farwig |
Bolívia (BOL) |
4:15,0
|
75. |
Reza Bazargan |
Irán (IRI) |
4:15,0
|
77. |
Zeki Şamiloğlu |
Törökország (TUR) |
4:16,6
|
78. |
Sergio Navarrete |
Chile (CIL) |
4:20,3
|
79. |
Arturo Hammersley |
Chile (CIL) |
4:20,4
|
80. |
Frank Prihoda |
Ausztrália (AUS) |
4:31,2
|
81. |
Jean Keyrouz |
Libanon (LIB) |
4:40,6
|
82. |
Mahmoud Beiglou |
Irán (IRI) |
4:43,9
|
83. |
Jaime Talens |
Spanyolország (SPA) |
4:52,2
|
84. |
James Walker |
Ausztrália (AUS) |
5:21,0
|
85. |
Arísz Vatímbelasz |
Görögország (GRE) |
5:23,6
|
86. |
Georges Gereidi |
Libanon (LIB) |
5:34,8
|
87. |
Hrísztosz Papajeorjíu |
Görögország (GRE) |
7:24,5
|
– |
Hans Olofsson |
Svédország (SWE) |
kizárták
|
– |
Luis Molné |
Spanyolország (SPA) |
kizárták
|
– |
Steinþór Jakobsson |
Izland (ISL) |
kizárták
|
– |
Aléxandrosz Vúxinosz |
Görögország (GRE) |
kizárták
|
– |
Benik Amirian |
Irán (IRI) |
kizárták
|
– |
Guttorm Berge |
Norvégia (NOR) |
kizárták
|
– |
Mahmut Eroğlu |
Törökország (TUR) |
kizárták
|
– |
Jan Thorstensen |
Norvégia (NOR) |
kizárták
|